Cllr Davidson, Cllr Dabrowska & Kawczynski MP: “How your Councillor serves the Polish community and how to become a councillor”

9 lutego 2017 radny Partii Konserwatywnej Joel Davidson zorganizował spotkanie z przedstawicielami Polonii w Willesden Green. W spotkaniu gośćmi specjalnymi była radna z Ealingu Joanna Dąbrowska, jedyny brytyjski poseł urodzony w Polsce, Daniel Kawczyński, hierarchowie kościoła oraz Pierwsza Dama RP na Uchodźstwie Karolina Kaczorowska.

2-davidson

Spotkanie miało na celu przybliżenie lokalnej społeczności możliwości kandydowania do lokalnych rad w celu efektywniejszego działania dla brytyjsko-polskich relacji, a także spraw lokalnych. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, poruszono między innymi kwestie powrotu części Polaków do Polski, praw Polaków po Brexicie. Poseł Kawczyński wytłumaczył dlaczego Partia Konserwatywna zagwarantuje prawa Europejczyków po Brexicie i dlaczego głosowano przeciwko wszystkim dwunastu poprawkom lewicy i Liberalnych-Demokratów, które nie były możliwe do wprowadzenia podczas negocjacji i komplikowały negocjacje brexitowe.

Radny Davidson wyraził nadzieję, że większa ilość Polaków zainteresuje się polityczną działalnością, co skutkować będzie wzmocnieniem głosu Polaków w Zjednoczonym Królestwie.

1-davidson

Spotkanie współorganizowane zostało przez Conservative Way Forward.

Zdjęcia opublikowane za pozwoleniem Cllr Joel Davidson