Nagroda Wybitny Polak 2016 za działalność polsko-brytyjską

Daniel Kawczyński został laureatem nagrody za „Wybitną działalność polityczną oraz promowanie Polski na arenie międzynarodowej w 2016” w corocznym konkursie doceniającym pracę i działalność Polaków na emigracji.

Konkurs „Wybitny Polak”, będący inicjatywą Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego TERAZ POLSKA, ma na celu zaprezentowanie oraz nagrodzenie osób, które swoją działalnością i zaangażowaniem przyczyniają się do propagowania pozytywnego wizerunku Polaków za granicą. Konkurs został zorganizowany, pod patronatem Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Londynie, przez PREMIER International Business Club – organizację zrzeszającą i wspierającą polskie biznesy działające za granicą, która tworzy silnie zintegrowaną sieć stanowiącą platformę do ustanowienia nowych kontaktów, wymiany pomysłów i budowania synergii.

Na zdjęciu Daniel Kawczyński wraz z Krzysztofem Grzelczykiem, Konsulem Generalnym RP w Londynie oraz Michałem Lipińskim z Fundacji “Teraz Polska”.

Podczas uroczystości nastąpiło również odsłonięcie portretu Lady Rose Cholmondeley namalowanego przez światowej sławy portrecistkę i laureatkę konkursu Barbarę Kaczmarowską-Hamilton.

Lady Cholmondeley

Uroczystą galę uświetniły wyjątkowe koncerty dwójki niezwykle utalentowanych muzyków – pianistki z Bośni Zeljki Mandaric oraz polskiego pianisty Artura Haftmana, laureatawielu prestiżowych konkursów i festiwali pianistycznych.

ARTUR HAFTMAN

Więcej informacji o tegorocznej edycji konkursu znajduje się na stronie Pangea Magazine.

Zdjecia: Pawel Fesyk Photography

Artykuł napisany przez Justynę Nowak ukazał się po raz pierwszy 2 grudnia 2016 na stronie Pangea Magazine.